EPL: Luton srušio Newcastle, hat-trick Solankea, Tottenham se provukao

Nogomet 23. dec 202318:18 0 komentara
Reuters/Paul Childs

Burnley neočekivano slavio protiv Fulhama u Londonu, Tottenham se namučio protiv Evertona, ali osvojio sva tri boda.

Luton se grčevito bori za opstanak, a svaki bod u toj borbi biće zlata vrijedan za novajliju u eliti. Zbog toga je i pobeda protiv Newcastlea – 1:0, jedna od najvećih za ovaj klub.

Najavio je domaćin iznenađenje već šansom u četvrtom minutu, tada je Newcastle imao mnogo sreće posle šuta Browna Uzvratili su gosti preko Calluma Wilsona deset minuta kasnije, ali je on bio neprecizan iz dobre pozicije.

U 20. minutu još jedna sjajna prilika za Wilsona, ali je tada maestralno intervenisao Tomas Kaminski. I kao nagrada za veliku borbenost stigao je pogodak pet minuta kasnije, Barkley je asistirao, a Townsend pogodio.

Luton Town/Facebook

Tottenham je poslije serije lošijih rezultata vezao treću uzastopnu pobjedu. Poslije Newcastlea i Nottinghama, Pijevci su bili bolji i od Evertona na domaćem terenu – 2:1. Počelo je odlično po Tottenham, već u devetom minutu poslije dodavanja Johnsona pogodio je Richarlison.

Samo devet minuta kasnije odlična akcija domaćih poslije kornera, golman Evertona Pickford odbranio je prvi udarac, lopta se odbila do Sona, koji je potom lako pogodio mrežu. U nastavku Everton je bio bolji rival, ali nije uspio da stigne do boda. U 51. minutu poništen je gol Calverta-Lewina, zbog prekršaja na početku akcije, a u 82. minutu je pogodio Gomes.

Tottenham Hotspur/Facebook

Bournemouth je iskoristio brojčanu prednost protiv Nottinghama u gostima. Boly je u kratkom vremenskom intervalu dobio dva žuta kartona, ipak, nije to smetalo nekadašnjem prvaku Evrope da povede, u 46. minutu Wood je odlično između dvojice odbrambenih igrača Bournemouta proturio loptu, a Elanga je savladao Turnera.

Ali, tada je na scenu stupio Dominic Solanke, koji je najprije izjednačio u 50. minutu, a sedam minuta kasnije donio je preokret. Izjednačio je Wood u 74. minutu, ali Solanke je u četvrtom minutu nadoknade vremena kompletirao hat-trick i definitivno obezbijedio trijumf svom timu.

Bournemouth/Facebook

Burney je pomalo neočekivano pobjegao sa dna tabele Premijer lige, poslije pobede protiv Fulhama u Londonu. Bio je domaćin neuporedivo bolji rival u prvom poluvremenu, u kojem su gosti tek jednom šutnuli, vak okvira gola rivala.

U nastavku drugačija priča, 19-godišnji Francuz Odobert donio je u  47. minutu vodstvo Burnleyu, a trijumf je golom u 66. minutu potvrdio Norvežanin Berg.