Finale Kupa BiH: Dominacija i vodstvo Zrinjskog protiv Borca poslije prvog poluvremena u Mostaru

Nogomet 08. maj 202418:49 0 komentara
HŠK Zrinjski Mostar

Zrinjski i Borac trenutno igraju prvu utakmicu finala Kupa Bosne i Hercegovine. Poslije prvih 45 minuta, Plemići koji i brane titulu ove sezone imaju vodstvo 1:0.

Tim Željka Petrovića zagospodario je od prve minute na domaćem terenu.

Prvi je zaprijetio Nardin Mulahusejnović, ali njegov šut nije ozbiljnije ugrozio gol Marka Miloševića.

U nastavku meča, najbolji strijelac Mostarca Nemanja Bilbija, nije se najbolje snašao, lopta ga je iznenadila i još jedna potencijalna šansa za Zrinjski je otišla u nepovrat.

Himna Bosne i Hercegovine izviždana u finalu Kupa pod Bijelim brijegom

Još dva pokušaja prije pogotka, imao je aktuleni prvak BiH, preko Bradarića i Mulahusejnovića, da bi mreža Banjalučana bila načeta u 30. minuti susreta.

Odlična kretnja s loptom Matije Malekinušića, koji još ljepše asistira vanjskim dijelom noge za Marija Ćužea, a napadač Zrinjskog lijepo vara Miloševića za 1:0.

Fudbaleri Vinka Marinovića nisu napravili skoro ništa za 45 minuta, izuzev akcije u finišu, kada je Jakov Nišić šutirao pored gola Gorana Karačića.