Gol Prevljaka u porazu Eupena od Anderlechta

Nogomet 06. feb 202222:12 0 komentara
KAS Eupen

26. kolo Jupiler lige donio je ubjedljivu pobjedu Anderlecht nad Eupenom 4:1. Jedini gol za Eupen postigao je bh. reprezentativac Smajil Prevljak.

Trenutno četvrtoplasirana ekipa najjačeg fudbalskog takmičenja u Belgiji povela u trećoj minuti preko Zirkzeea. Već u sedmoj Koume pogađa za 2:0.

Napadač BiH Smajil Prevljak proveo je svih 90 minuta na terenu i vratio je nadu svojoj ekipi smanjivši na 2:1 u 13. minuti. Bio je to sedmi gol u ligi ove sezone za Prevljaka. Još šest dodao je u kupu. Bio je to njegov 13. gol ove sezone u Belgiji.

Još jedan gol za Anderlecht postigao je Zirkzee u 24. minutu, što je bio rezultat prvog poluvremena. Konačnih 4:1 u 88. minuti djelo je Ramana.

Anderlecht je četvrti na tabeli sa 45 bodova, Eupen se nalazi na 15. poziciju sa 27 .