Golijada na Tušnju i nova tri boda za Zrinjski

Nogomet 27. sep 202316:51 0 komentara
FK Tuzla CIty/Facebook

Danas je na stadionu Tušanj odigran zaostali susret 2. kola Premijer lige BiH između Tuzla Citya i Zrinjskog.

Domaći su utakmicu počeli u sastavu: Fejzić, Šukilović, Nukić, Hadžić, Mehanović, Pantelić, Hodžić, Ćorić, Redžić, Kobiljar i Ordagić. Dok su za goste od prve minute nastupili: Marić, Marin, Ćorluka, Radić, Ramić, Ivančić, Mišić, Ćuže, Jakovljević, Lukanić i Bilbija.

Prvu šansu na utakmici imali su domaći u 4. minuti. Nukić je probio po desnoj strani, Jakovljević je loše reagovao, a Hadžić šutirao, no Jakovljević je blokom ispravio svoju grešku i spasio je svoj tim.

Novu sjajnu šansu imala je Tuzla City u 18. minuti. Nukić je šutirao iskosa, pratio je Pantelić i na drugoj stativi pokušao sa tri metra ubaciti loptu u mrežu, ali nije uspio. Tuzla City svoju bolju igru nije uspjela krunisati ni u 22. minuti, Nukić je šutirao sa nekih 10 metara iskosa, lopta ide pored gola Zrinjskog.

Zrinjski domaćina surovo kažnjava u 25. minuti, sjajan dupli pas odigrali su Lukanić i Ćuže, a ovaj drugi sa 14 metara pogađa za 0:1.

U 28. minuti Kobiljar je isprobao udarac, odbranio je Marić. Tri minuta kasnije moglo je biti 0:2. Ćuže je sjajno prošao ali umjesto da uposli Bilbiju on šutira, Fejzić brani.

Tuzla City sjajno otvara drugo poluvrijeme. Nakon izvedenog kornera, Mehanović je centrirao, a Jakovljević pogodio vlastitu mrežu – 1:1.

Nakon izjednačenja ponovo je Zrinjski preuzeo inicijativu, a u 68. minuti dolaze do novog vodstva. Dobru akcija po desnoj strani odigrali su gosti, Tičinović je ubacio, a Bilbija je ponovo bio na pravom mjestu – 1:2. Bilbija je mogao sve sam završiti u 69. minuti, izašao je sam pred golmana ali je oklijevao, pa mu Šukilović blokirao udarac.

U 71. minuti Zrinjski stiže do novog pogotka Bilbija je uzeo loptu Ordagiću, uposlio je Čužea koji nesebično upošljava Ramića kojem nije bilo teško pogoditi za 1:3. Sjajnu utakmicu i golijadu nastavio je dvije minute poslije Pantelić i vratio domaće u igru nakon asistencije Mehanovića.

Pet minuta poslije viđen je novi pogodak, dobru akciju Zrinjskog, nakon ubačaja Ćužea s desne strane, Kiš poentira za 4:2. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.

Zrinjski za vikend gostuje u Konjicu protiv Igmana, dok Tuzla City ide u goste ekipi Posušja.