Hadžiahmetović pogodio protiv Galate i digao na noge 40.000 navijača (VIDEO)

Nogomet 30. apr 202319:47 0 komentara
Printscreen

Veliki derbi 32. kola turske Super lige odigrali su Bešiktaš i Galatasaray na Vodafone parku u Istanbulu.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Amir Hadžiahmetović, pogodio je za preokret Bešiktaša u drugom poluvremenu.

Igrala se 58. minuta, kada je Sergio Oliveira bio neoprezan pred šesnaestercom Galatasarayja, a odlično je sve pratio veznjak Bosne i Hercegovine u dresu Bešiktaša i ukrao loptu, te mirno i precizno matirao Fernanda Musleru za 2:1.

Prvijenac reprezentativca BiH u dresu Bešiktaša pogledajte OVDJE.

Nekadašnji fudbaler Željezničara i Konyaspora, igru je napustio u 90. minuti uz ovacije domaće publike, kada ga je zamijenio Alexandru Maxim.

Poveli su gosti preko Maura Icardija u 20. minuti meča, a izjednačio je marokanski reprezentativac Roman Saiss petnaest minuta kasnije.

Pomenuti Hadžiahmetović pogodio je za potpuni preokret, a pečat na veliki trijumf ekipe Senola Gunesa, stavio je Vincent Aboubakar. Kamerunac je bio strijelac u sudijskoj nadoknadi za konačnih 3:1.

Galatasaray je i dalje lider sa 70 bodova, slijedi Fenerbahče sa tri manje, a Bešiktaš je treći sa 65, ali i utakmicom više od Galate i Fenera.