Inter slavio u Lisabonu, Džeko produžio golgeterski post

Nogomet 11. apr 202322:51 0 komentara
REUTERS/Pedro Nunes

Fudbaler Intera su u Lisabonu savladali domaću Benficu rezultatom 0:2, a kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine zamijenjen je u 63. minuti utakmice.

U prvom poluvremenu domaći su bili aktivniji, činilo se da imaju dovoljno snage da prvi postignu pogodak, ali je prvih deset minuta utakmice proteklo u ispitivanju snaga. Zaprijetili su potom domaći

Igrala se 13. minuta kada je Florentino pokušao sa distance, ali je njegov šut bio neprecizan. To je bila samo uvertira pred najbolju šansu Benfice u prvom poluvremenu. Rafa Silva se našao u šansi u 16. minuti, kada je iz prve šutirao pred golom Intera, ali se Andre Onana sjajno pružio i odbranio njegov pokušaj.

Inter se probudio tek u 25. minuti. Acerbi se našao na protivničkoj polovini na postavljen napad, uočio je da ima prostora i sa 25 metara šutirao prema golu, ali je lopta otišla oko pola metra iznad prečke gola Benfice.

Do kraja poluvremena, snage su bile izjednačenje. Inter se dobro branio, a Benfica je imala inicijativu, no prvih 45 minuta završeni su bez golova.

REUTERS/Rodrigo Antunes

Na početku drugog dijela, veliko iznenađenje na stadionu Svjetlosti u Lisabonu. Bastoni je u 52. minuti centrirao prema Edinu Džeki sa lijeve strane, no njegovo dodavanje bilo je prejako. Srećom, iza Džeke se našao Nicolo Barella koji je loptu proslijedio u gol za veliku radost gostujućih navijača.

Njegov gol pogledajte OVDJE.

U nastavku igre Portugalci su još agresivnije krenuli naprijed, no Inter se sjajno branio, koliko god i sam u prvom dijelu meča bio nemoćan u ofanzivnom segmentu igre. Napadi Benfice, koji su najčešće završavali oduzimanjem lopte, ostavljali su sve više prostora iza posljednje linije, pa je Inter u 77. minuti imao još jednu šansu.

Dumfries imao sjajnu šansu da udvostruči prednost ali izbliza nije uspio da savlada Vlachodimosa iz čak dva pokušaja.

Samo tri minute kasnije Inter je ipak došao do drugog gola. Joao Mario je u svom šesnaestercu igrao rukom nakon centaršuta sa desne strane, a Michael Oliver je nakon pregleda VAR snimke dosudio jedanaesterac. Siguran izvođač bio je Romelu Lukaku, koji je zamijenio Edina Džeku.

Ostatak meča protekao je u nastojanjima Portugalaca da postignu barem jedan pogodak, ali im to do kraja meča nije uspjelo, pa se Inter u Milano vraća sa velikom predošću.

Revanš na stadionu Giuseppe Meazza se igra 19. aprila.