Kane srušio Lazio i odveo Bayern u četvrtfinale Lige prvaka (VIDEO)

Nogomet 05. mar 202422:52 0 komentara
REUTERS/Angelika Warmuth

Fudbaleri Bayerna savladali su 3:0 ekipu Lazija i ostvarili plasman u četvrtfinale UEFA Lige prvaka. Njemački gigant plasirao se dalje, jer su prije sedam dana minimalno izgubili u Rimu.

Krenuli su Bavarci ofanzivno od početka meča i bili dominantnija ekipa. Stvarali su šanse, ali bez pravog učinka do finiša prvog poluvremena.

Musiala je na isteku petnaest minuta igre promašio dobru šasnu, a kasnije i sa druge strane Mattia Zaccagni nije bio precizan iako se našao u gol prilici.

Liga prvaka: Parižani na krilima Mbappea eliminisali Real Sociedad!

Ipak, sastav Thomasa Tuchela poveo je u 38. minuti. Nakon dobrog centaršuta u kazneni prostor Lazija, Guerreiro je glavom spustio loptu za Harryja Kanea, a Englez je pronašao put do mreže Provedela, koji je loše reagovao. Gol pogledajte OVDJE.

Na isteku sudijske nadoknade Bavarci su stigli do 2:0. De Ligt je uhvatio volej, koji je završio u šesnaestercu Lazija, a Thomas Muller je glavom skrenuo loptu u mrežu gostiju iz Italije. Pronađite gol na OVOM LINKU.

Negodovali su “Nebeskoplavi”, kod glavnog sudije Slavke Vinčića, zbog činjenice da je nadoknadio jednu minutu, a gol je pao nešto kasnije nakon toga, ali Slovenac nije mario za to.

Konačan rezultat postavio je drugim golom Kane u 66. minuti. Sane je snažno šutirao, provedel odbranio, a najbolji strijelac Bayerna ove sezone, lako je pospremio loptu u mrežu Lazija.