Liga prvaka: Parižani na krilima Mbappea eliminisali Real Sociedad!

Nogomet 05. mar 202422:55 0 komentara
REUTERS/Vincent West

Večeras je odigran revanš susret u San Sebastianu, a Parižani su eliminisali Real Sociedad ukupnim rezultatom 4:1.

Gosti iz Francuske u Španiju su doputovali sa dva gola prednosti što im je dalo veliku olakšicu uoči ovog susreta. Na kraju su Parižani i večeras slavili, a rezultat je bio 1:2.

Zaprijetili su prvi gosti u 10. minuti, Bradley Barcola je primio odličan pas u šesnaestercu i propustio zlatnu priliku, golman mu je fantastično odbranio šut.

Parižani do vodstva stižu u 15. minuti, Ousmane Dembele imao je savršen pregled igre kada je poslao loptu koju je pokupio Kylian Mbappe. On je unutar šestnaesterca pokazao sjajnu pribranost i pospremio loptu unutar desne stative za 0:1.

REUTERS/Juan Medina

Nastavio je Paris sa boljom igrom i u nastavku, Kylian Mbappe si je oslobodio prostor nakon primanja lopte i uputio je udarac u donji desni ugao, ali nije uspio svladati Remira.

Pred odlazak u svlačionice mogli su domaći do poravnanja, šut iz daljine je uputio Takefusa Kubo i činilo se da će ući, ali je lopta prošla jako blizu lijeve stative.

U 56. minuti sve je bilo riješeno, Kylian Mbappe je izvanredno završio akciju. Kang-In Lee je poslao fantastičnu loptu u prostor koju je pokupio Mbappe. On je brzo reagirao da bi ispred golmana zabio u donji lijevi ugao i tako riješio pitanje pobjednika i prolaska u narednu rundu.

Mogao je Sociedad smanjiti rezultat u 79. minutu, Benat Turrientes e primio tačan pas i u situaciji jedan na jedan sa golmanom odlučio pucati snažno po sredini gola. Gianluigi Donnarumma je bio oprezan i lagano mu je odbranio šut, ostalo je 0:2.

Utješni pogodak za domaćina postigao je Mikel Merino u 89. minuti kada se našao prvi na odbijancu i zakucao je loptu u mrežu za 1:2.