Košmarna sezona u Evropi za Jorgandžije, Leverkusen ide u Ligu Evrope

Nogomet 01. nov 202220:39 0 komentara
REUTERS/Miguel Vidal

Večerašnjim mečevima dobili smo i konačni rasplet kada je u pitanju grupa B najelitnijeg klupskog takmičenja na svijetu.

Atletico Madrid je još jednom potvrdio da je ovo košmarna sezona u Ligi prvaka kada su oni u pitanju. Takmičenje su završili novim, trećim, porazom u grupnoj fazi. Ovoga puta poraženi su od Porta rezultatom 2:1.

Tako će Jorgandžije takmičenje završiti kao posljednjeplasirani u grupi. Neće se takmičiti ni u Ligi Evrope na proljeće.

Porto je posao riješio već nakon 25 minuta. Taremi je pogodio u petoj nakon asistencije Evanilsona, da bi Eustaquio u 24. na dodavanje Galena postavio konačan rezultat.

Sve što je tim Chola Simeonea uspio do kraja meča jeste utješni gol Stefana Savića iz pete minute sudijske nadoknade drugog dijela.

U drugom meču ove grupe i pored brojnih prilika Bayer Leverkusen i Club Brugge su odigrali meč bez pogodaka. Tim Xabija Alonsa će sa pet bodova, isto koliko ima i Atletico, ali uz bolju gol razliku od proljeća igrati u Ligi Evrope.

REUTERS/Wolfgang Rattay

Porto će u nokaut fazu sa prvog mjesta, dok će kao drugoplasirani, na opšte iznenađenje, fudbaleri Club Bruggea.