Luda završnica u Manchesteru, Tottenham Cityju otkinuo bod

Nogomet 03. dec 202319:37 0 komentara
Reuters/Lee Smith

Fudbaleri Manchester Cityja remizirali su na Etihadu protiv Tottenhama, a meč je završen rezultatom 3:3.

Manchester City u ovaj meč ušao je kao favorit s obzirom na situaciju na tabeli, iako je Tottenham pod vodstovom Angea Postekoglua izuzetno potentna ekipa.

Prvih deset minuta prošlo je u znaku Heung-Min Sona, koji je pogodio za Tottenham u 6. minuti utakmice za vodstvo Tottenhama, a samo tri minuta kasnije loptu proslijedio i u vlastitu mrežu za izjednačenje.

JOŠ SPORTA

Manchester City došao je do potpunog preokreta u 31. minuti, kada je Phil Foden pogodio na asistenciju Alvareza za privremenih 2:1.

U drugom dijelu utakmice, ponovo je u centru pažnje bio Son. Koreanac je u 69. minutu bio asistent za izjednačujući pogodak Lo Celsa. Argentinac je odlično reagovao i savladao Edersona za 2:2.

Ipak, u 81. minutu Citi je ponovo imao prednost. Haaland nikako nije uspio da postigne gol, ali je fantastično asistirao Grealishu, koji je sa sedam metara lako savladao Vicarija, a prethodno je loptu u opasnoj zoni oduzeo Doku.

No, nije bio tu kraj uzbuđenjima na „Etihadu“, u 90. minutu fantastično je centirao DJohnson, a još ljepše je glavom u rašlje mrežu poslao Šveđanin Dejan Kuluševski.

REUTERS/Carl Recine

Mogao je City do još jednog pogotka, da nije bilo greške sudije Coopera. Haaland je fauliran na polovini rivala, odmah je ustao i poslao pas ka Dokuu, koji je izašao sam ispred golmana Vicarija, ali je arbitar tek tada svirao prekršaj faul, nakon što je ranije pokazao prednost. Sve je to izazvalo žestoke proteste igrača i stručnog štaba Cityja, ali posljednja šansa na meču je tako propala.