Mertens sa penala u finišu donio pobjedu Galatasarayu

Nogomet 15. jan 202420:35 0 komentara
REUTERS/Murad Sezer

U posljednjem duelu 20. kola Superlige Turske Galatasaray je sa penala u samom finišu meča došao do pobjede protiv Kayserispora.

Galatasaray je pobjedu upisao rezultatom 2:1. Poveo je Galatasaray u 26. minutu. Victor Nelson je dobro pratio loptu koja je ubačena iz kornera i samo je postavio glavu kako je trebalo.

Igrao se 42. minut kada je Kayseri, nakon što je u kaznenom prostoru rukom igrao Abdulkerim Bardakci, dobio priliku da izjednači sa penala. Provjeravao je sudija VAR, dosudio penal ali je fudbaler gostiju izuzetno loše šutirao.

Gosti do izjednačenja dolaze u 58. minutu. Veliku grešku su napravili igrači Galate u odbrani, a iskoristio je to Boa Morte i pogodio za 1:1.

U 83. minutu, nakon povlačenja, Dries Mertens pada u kaznenom prostoru, a sudija u prvom momentu pokazuje da se igra nastavi. Ipak, nakon VAR provjere dva minuta kasnije – penal za Galatasaray.

Precizan je bio Mertens za pobjedu i važna tri boda za trku Galatasaraya sa Fenerbahceom.