Nakon 33 godine čekanja Napoli je prvak Italije!

Nogomet 04. maj 202322:37 0 komentara
REUTERS/Jennifer Lorenzini

U 33. kolu talijanske Serije A Udinese je na domaćem terenu dočekao lidera prvenstva, ekipu Napolija, a meč je završen rezultatom 1:1 što je bilo dovoljno gostima da osiguraju naslov prvaka pet kola prije kraja.

Već u 13. minuti Udinese dolazi u vodstvo. Udogie je asistirao za Lovrića koji je neometan sa nekoliko metara preciznim udarcem pogodio mrežu Napolitanaca.

Nakon gola, Napoli je krenuo u opštu ofanzivu prema golu domaćih. Poslije jednog starta u kaznemom prostoru Kvaratskhelia je pao, a glavni sudija je odlučio da neće dodijeliti penal gostima. Nekoliko minuta kasnije Lovrić je ponovo u prilici. Stigao je na odbijenu loptu na rubu kaznenog prostora i šutirao, a golman gostiju Meret sjajno zaustavlja šut.

Posljednju priliku u prvom dijelu propustio je najbolji strijelac Plavih. Di Lorenzo je ubacio loptu, a napadač Osimhen pucao glavom. Lopta odlazi pored desne stative domaćih.

U 53. minuti Napoli poravnava rezultat. Nakon jednog kornera, lopta se odbija do Kavaradone na rubu kaznenog prostora koji šutira, defanzivci domaćih blokiraju udarac, a Osimhen je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme, stigao do odbijanca i pospremio loptu u mrežu.

Do kraja susreta Napoli je mogao povećati prednost. Zielinski je dočekao centaršut u putio udarac, ali golman Silvestri odlično zaustavlja šut.

Napoli će večeras “gorjeti”, a navijači su na ulicama grada i proslavljaju dugo čekanu titulu.

Gol Osimhena zapalio Napulj, navijači već proslavljaju titulu (VIDEO)