Napadnut golman Rada: Tuča sa policijom i prekid u Zemunu

Nogomet 11. nov 202315:57 0 komentara
PS/FS Beograda

Utakmica 14. kola Srpske lige Beograd, između Zemuna i Rada, prekinuta je u 27. minutu, pri rezultatu 2:0.

U 15. minutu zabilježen je neviđen incident – navijači domaćeg tima preskočili su ogradu i sa gola Rada skinuli šal.

Golman „građevinara“, Luka Mitrović, potrčao je za pristalicama Zemuna u namjeri da vrati šal, međutim, u tom trenutku jedan od izgrednika udario je mlađahnog čuvara mreže.

Automatski, rasplamsao se i sukob policije i prstalica Rada na prostoru ispred istočne tribine. Tuča je trajala nekoliko minuta, u sukobu su povređeni navijači gostujućeg tima, koji su preskočili ogradu i završili na atletskoj stazi.

U međuvremenu, fudbaleri Rada povukli su se u svlačinonice.

Delegat Dragan Nikolić i sudija Đorđe Tomić, ocijenili su posle smirivanja strasti da su se stekli uslovi za nastavak meča. Gosti sa Banjice, ipak, nisu htjeli da izađu na teren, uz obrazloženje da je golman Luka Mitrović zadobio potres mozga i nije u stanju da brani u nastavku utakmice. Odbijeni su kompromisni predlozi sa obje strane i sudija Tomić svirao je kraj meča.

Tokom incidenta bilo je i povrijeđenih navijača, nekoliko njih je i privedeno.

Konačnu odluku o utakmici donijeće takmičarski organi Fudbalskog saveza Beograda. Do trenutka prekida, Zemunci su vodili sa 2:0, posle autogola Danila Živanovića u osmom i pogotka Luke Svetličića u 13. minutu.