Nova pobjeda Rome za Ligu prvaka, Tahirović zaigrao nakon dva i po mjeseca

Nogomet 16. apr 202322:55 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Roma je sve bliže plasmanu u Ligu šampiona. Vučica je lako izašla na kraj sa Udineseom, slavila 3:0 i učvrstila se na trećem mjestu Serije A.

Roma je povela u 37. minutu. Penal je šutirao Cristante, golman mu je odbranio, ali je loptu natrčao Bovo i donio Rimljanima prednost.

Vodstvo je u 59. minutu duplirao Pellegrini na dodavanje Belottija. Konačan rezultat je u prvom minutu nadoknade postavio Tammy Abraham, kome je asistirao Spinazzola.

Bh. reprezentativac Benjamin Tahirović, napokon je dobio priliku portugalskog stručnjaka, kada je zamijenio u 90. minuti Lorenza Pellegrinija.

Veznjaku Zmajeva pripalo je šest minuta sudijske nadoknade i zaigrao je nakon dva i po mjeseca u dresu Vučice. Tahirović je u dresu Rimljana posljednji put dobio minute 1. februara u meču Coppa Italije protiv Cremonesea.

Roma sada ima tri boda više od četvrtoplasiranog Milana, dok je Udinese 12. na tabeli sa 39 poena.