„Nula“ u deriju kola: Monacu i PSG-u po bod

Nogomet 01. mar 202423:01 0 komentara
EUTERS/Stephanie Lecocq

Fudbaleri Monaca i PSG-a odigrali su derbi bez golova u okviru 24. kola francuske Lige 1. Neriješeni rezultat neće aktuelnom šampionu ugroziti šanse za odbranu titule, dok će i Monaco biti zadovoljan osvojenim bodom.

Parižani su od početka meča imali terensku inicijativu, ali nisu uspijevali da ozbiljno priprete golu tima iz Kneževine. Domaćin je sa druge strane bio konkretniji. Prvo je Balogun u petom minutu šutirao, potom i Minamino u 16, ali je Donnarumma bio priseban i dva puta je fantastično intervenisao. Monaco je poveo u 25. minutu preko najboljeg strijelca Ben Yeddera, ali je sudija zbog ofsajda poništio gol. Balogun je prebacio glavom loptu, a Francuz se našao u minimalnom ofsajdu.

Morao je Monaco da postigne bar jedan pogodak u prvom poluvremenu. Ben Yedder je u 43. minutu šutirao sa strane, ali je golman PSG-a nogom odbranio udarac. Imao je i Akliouche priliku u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena posle centaršuta Ouattare, ali je ponovo na pravom mestu bio Donaruma. PSG je imao dosta sreće i Italijana na golu, pa je rezultat na poluvremenu bio 0:0.

Baš kao i u prethodnom kolu, Luis Enrique je odlučio da zamijeni Kyliana Mbappea, ovog puta na poluvremenu. U 59. minutu je Beraldo imao najbolju priliku za Parižane na meču. Dembele je tek ušao u igru, i centrirao poslije kornera, Beraldo je glavom stigao do lopte pre golmana Monaca, ali je prebacio loptu preko prečke.

Razigrao se PSG, pa je i Barcola imao priliku dva minuta kasnije, ovaj put je Majecki odbranio. Ponovo je mladi napadač bio u prlici, sada još boljoj nego prva, ali je u 67. minutu sa pet metara pogodio Majeckog u glavu i nije bilo gola. Monaco je potpuno prepustio igru gostima i čekao šansu iz kontre, ali je prostora za to bilo manje nego u prvom poluvremenu.

Barcola je bio izuzetno kreativan u drugom poluvremenu. U 77. minutu je prošao po lijevoj strani i lukavo odložio loptu do Vitinhe, on je šutirao odlično, ali je Majecki napravio bravuroznu intervenciju i sprečio gol. Koliko je Monaco zaslužio gol u prvom poluvremenu, toliko je PGG zaslužio u drugom.

PSG ipak nije uspio da slomi otpor domaćina i na kraju je utakmica završena bez golova. Parižani su na prvom mjestu sa 55 osvojenih bodova, dok se Monaco i dalje bori za mjesto u Ligi šampiona, sada su treći sa 42 boda.