Osam golova i pobjeda Zrinjskog, neumoljivi Bilbija nastavlja blistati

Nogomet 27. aug 202321:35 0 komentara
HŠK Zrinjski Mostar

Fudbaleri Zrinjskog savladali su Zvijezdu 09 u Mostaru 5:3 u meču 5. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a ponovo je briljirao Nemanja Bilbija.

Poslije svega 120 sekundi vodili su gosti na stadionu pod Bijelim brijegom, a strijelac je bio Stefan Velicković.

Ekipa Krunoslava Rendulića pokazala je zašto brani titulu prvaka osvojenu prošle godine i za svega 19 minuta stigla do 3:1.  Pogađali su Ivančić, Bilbija i Malekinušić.

Nigerijac Kayode Saliman smanjio je na 3:2 pred kraj prvog poluvremena.

Kapiten Plemića Bilbija pogodio je mrežu Milana Jelovca i u 51. minuti, što je bio njegov četvrti gol sezona u samo dva meča koje je Zrinjski do sada odigrao u PL BiH.

Igrala se 75. minuta kada je neumoljivi Bilbija kompletirao hattrick protiv Zvijezde za 5:2.

Novica Maksimović uspio je ublažiti poraz Zvijezde i postaviti konačnih 5:3 u 90. minuti utakmice.

Mostarce već u četvrtak od 21 sat očekuje nova utakmica, revanš play-offa Lige Evrope protiv LASK-a, u prvom meču austrijaska ekipa je slavila 2:1.