Petev ostao bez 3. pretkola Lige prvaka: Ludogorets promašio penal u 102. minuti

Nogomet 01. aug 202322:41 0 komentara
NK Olimpija Ljubljana

Fudbaleri Olimpije plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu prvaka nakon dramatične pobjede nad bugarskim prvakom Ludogoretsom.

Utakmica u Ljubljani na stadionu Stožice završena je rezultatom 2:1.

Kako je prvi meč drugog kola kvalifikacija igran prije sedam dana u Razgradu završen neriješeno 1:1 u narednu rundu plasirao se prvak Slovenije.

Bugari su bolje otvorili meč i poveli golom Kirila Despodova u 15. minutu iz slobodnog udarca.

Međutim, samo tri minuta kasnije nakon centaršuta Portugalca Silve izjednačio je kapiten Ljubljančana Timi Maks Elšnik, koji je bio strijelac gola i u prvom meču u Bugarskoj.

Do kraja prvog poluvremena Zmajčeki su bili bolji rival, pogodili su prečku (Sešlar) i stvorili još dvije dobre prilike (Sešlar i Rui Pedro).

U drugom poluvremenu oba tima pokušavala su da dođu do drugog gola, ali nije bilo prave šanse sve do posljednjih trenutaka…

Gosti su ostali u finišu sa igračem manje, jer je direktan crveni karton dobio je Son.

I onda drama…

U 89. minutu umalo šok za domaći tim – Delev je šutirao i pogodio stativu! A onda tri minuta kasnije korner za Olimpiju izveo je Sešlar, a kapiten Elšnik novim pogotkom donio prvaku Slovenije vodstvo od 2:1.

U 102. minutu, odnosno u 12. minutu produžetka, sudija je nakon poziva iz VAR sobe svirao penal za Ludogorets?! Loptu uzima najbolji igrač Bugara Kiril Despodov, ali golman Matevž Vidovšek sjajno reaguje i brani njegov šut!

Uslijedilo je veliko slavlje, Olimpija je poslije prave drame eliminisala prvaka Bugarske.

Protivnik Ljubljančana u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona biće bolji iz dvomeča Žalgiris – Galatasaray. U prvoj utakmici i Viljnusu bili je neriješeno 2:2.