Pobjeda za Kaisera: Musijala kaznio promašaje Hoffenheima (VIDEO

Nogomet 12. jan 202422:33 0 komentara
REUTERS/Leonhard Simon

Utakmicom između šampiona Bayerna i Hoffenheima nastavljeno je prvenstvo Bundeslige poslije tronedjeljne pauze. U premijernom meču 17. kola Bavarci su pred svojim navijačima ostvarili očekivanu pobjedu.

Utakmica na Allianz areni završena je rezultatom 3:0 (1:0). Bayern je od prvog minuta imao inicijativu, dominirao na terenu, ali je u prvih 45 minuta postigao samo jedan gol.

Igrao se 18. minut, Leroy Sane je na desnoj strani dodao loptu do Jamala Musiale, mladi as minhenskog tima šutirao je snažno i pogodio suprotnu stativu, od koje se lopta odbila i završila u mreži gostiju – 1:0.

Hoffenheim je u rasponu od samo dva minuta propustio dvije velike prilike za izjednačenje. I kako to biva u fudbalu, ubrzo je uslijedila kazna: u 70. minutu poslije akcije Sanea drugi gol na meču postigao je Musiala. Ukupno peti ove sezone u Bundesligi.

Konačan rezultat postavio je Harry Kane u 90. minutu.

Bayern sad ima 41 bod, jedan manje od vodećih „Farmaceuta“ iz Leverkusena. Oba tima su odigrala po 16 utakmica, jer Bavarci imaju meč manje u prvom dijelu sezone (zbog nevremena u Minhenu početkom decembra odložen je susret protiv Union Berlina).