Pobjeda Liverpoola za Diaza, slavila Villa, remi na Amexu

Nogomet 29. okt 202317:13 0 komentara
REUTERS/Scott Heppell

U tri popodnevna meča desetog kola Premijer lige pobjede su u nedjelju upisali Liverpool protiv Nottingham Foresta i Aston Villa protiv Lutona. Duel Brightona i Fulhama završen je neriješeno.

Od početka je Liverpool napadao, nametnuo je svoj ritam i imao nekoliko opasnih pokušaja. Najbolji u 29. minutu kada je Mat Turner odlično odbranio pokušaj Darwina Nuneza koji je sebi izgradio prostor i pokušao, ali domaći su iz ovoga dobili samo korner.

Nunez se našao u sjajnoj šansi i dva minuta kasnije. Ponovo je Turner reagovao, ali je ovoga puta samo odbio loptu koju je u gol poslao Diogo Jota.

Nisu prošla ni puna četiri minuta, Turner je ponovo morao da vadi loptu iz mreže. Dominik Szoboszlai je poslao odličnu loptu, a Nunez ovoga puta ne promašuje.

U drugom poluvremenu je počelo dobrom prilikom Eliotta, ali je njegov pokušaj u 59. minutu izblokiran. Nije Liverpool stao, pa je do trećeg gola domaćin došao u 77. minutu. Szoboszlai bilježi još jednu asistenciju, a gol postiže Mohamed Salah.

Tresla se mreža gostiju i u četvrtom minutu nadoknade, ali je pogodak Codyja Gakpa, nakon VAR provjere poništen zbog ofsajda.

Aston Villa je pred svojim navijačima slavila protiv Lutona, lagodnih 3:0 za domaće. Villa je pobjedu najavila golom Mcginna iz 17. minuta, ali se na drugi gol čekalo do 49. minuta kada je mrežu Lutona zatresao Diaby.

Domaći do 3:0 dolaze nesretnim autogolom Lockeyera iz 62. minuta, da bi konačan rezultat bio postavljen novim autogolom, ovoga puta golmana Ville Emiliana Martineza.

Brighton i Fulham su podijelili bodove, završilo je 1:1.