Princ William se poklonio Ollieju Watkins, Villa bolja od Lillea

Nogomet 11. apr 202423:06 0 komentara
Action Images via Reuters/Andrew Couldridge

Brugge na domaćem terenu bolji od PAOK-a, a Aston Villa je savladala Lille.

Aston Villa je za korak bliže plasmanu u polufinale Lige konferencije, poslije trijumfa nad Lilleom u Birminghemu, ali je očigledno da će u Francuskoj u revanš meču biti vodena velika borba – 2:1.

Odličan fudbal viđen je u prvom poluvremenu na „Villa parku“. Oba tima su bila ofanzivno orijentisana, bilo je dosta prilika na obje strane. Iskorišćena je samo jedna, ona iz 13. minuta, kad je poslije lijepog dodavanja McGinna pogodio Ollie Watkins.

A poslije ove majstorije najboljem pojedincu u dresu Ville aplaudirao je lično i princ William, inače veliki navijač kluba koji bilježi fantastične rezultate sa Unaijem Emeryjem na klupi.

U junaka izrastao je jedan šampion svijeta sa Argentinom, golman Emilliano Martinez, koji je fantastično odbranio udarce Zhegrove, Diakitea i Davida, ovaj drugi poslije grube greške Rodgrsa u finišu prvog poluvremena.

Ipak, golman gostiju bio je potpuno nemoćan u 56. minutu, Bailey je prelijepo dodao do McGinna, čiji je udarac sa 17 metara bio izuzetno precizan i snažan, golma gostiju je samo pogledom ispratio tu loptu.

Ipak, u 84. minutu Diakite je ostao usamljen na pet metara od gola posle ubacivanja iz kornera Gomesa, glavom je lako matirao Martineza.

Do prednosti pred revanš došao je i Brugge, koji je na stadionu u Francuskoj bio bolji od PAOK-a – 1:0. Nije taj meč bio toliko kvalitetan kao onaj u Birminghemu, ali daleko od toga da gledaoci nisu imali šta da vide.

Jedini preostali predstavnik Belgije u eurokupovima poveo je već u šestom minutu preko Vetlesena, uz sjajnu asistenciju Jutgle. Prethodno, mogli su Solunjani do vodstva, ali je Samata šutirao zamalo pored gola domaćina.