Real Madrid 20. put osvojio Kup kralja, Rodrygo heroj Blancosa

Nogomet 06. maj 202323:57 0 komentara
REUTERS/Marcelo Del Pozo

Fudbaleri adridskog Reala osvojili su Kup kralja za ovu sezonu, jer su u finalu savladali Osasunu rezultatom 2:1.

Blancosi su bili veliki favoriti uoči ovog meča, a poveli su u drugoj minuti.Vinicius je probio odbranu Osasune po lijevoj strani, dodao do Rodryga koji je sa pet metara proslijedio loptu u mrežu.

To je ujedno bio rezultat prvog poluvremena, a u drugom je Osasuna krenula na sve, ili ništa.

Za svoj trud nagrađeni su u 57. minuti, kada je nakon duže akcije lopta na dvadesetak metara došla do Torra, koji je iz prve raspalio po golu, a nemoćni Courtois samo je ispratio loptu u svoj donji desni ugao.

Ipak, Real je Real, a Blancosi maksimalno iskorištavaju prednosti na terenu, gdje god ona postoji. A večeras je to bila desna strana odbrane Osasune. Real je u 70. minuti ponovo poveo. Viniciusje ponovo prošao po lijevoj strani, ovaj put odbrana Osasune dobro je zatvorila Brazilca, ali je lopta nakon njegovog dodavanja i odbijanca ponovo došla do Rodryga, koji je po drugi put zatresao mrežu.

Real Madrid je tako 20. put osvojio ovo takmičenje, a isto toliko puta bili su poraženi u finalima kroz historiju. Osasuni je ovo bilo drugo finale i drugi poraz, nakon što su jednom već igrali finale 2005. godine.