Remi Posušja i Zrinjskog: Bilbija nastavio golgeterski niz

Nogomet 15. maj 202219:15 > 19:16 0 komentara
HŠK Posušje

Posušje i Zrinjski podijelili su bodove na Mokrom docu u 31. kolu Premijer lige BiH.

Poveo je aktuleni prvak Bosne i Hercegovine preko Nemanje Bilbije u 37. minuti utakmice. To je bio i rezultat prvog dijela.

Ekipa Tonija Karačića ušla je ekspresno u drugih 45 minuta i poslije samo tri minute u nastavku napravila preokret. U rasponu od 51. do 54. minute pogađali su Luka Begić i Slobodan Milanović, te je Posušje bilo u prilici nanijeti tek drugi poraz u sezoni timu Sergeja Jakirovića.

Ipak, neumoljivi Nemanja Bilbija postigao je 31. gol u Premijer ligi ove sezone i u 62. minuti postavio konačnih 2:2.

Posušje još uvijek nije osiguralo opstanak i nalazi se pet bodova ispred Rudara koji je u zoni ispadanja. Naredno kolo 22. maja Posušje ide u goste Tuzla Cityju, a sedam dana kasnije dočekuje Borac i potreban im je jedan bod da i naredne sedmice igraju u PL BiH.

Zrinjski s druge strane u preostala dva kola igra protiv Leotara i Rudara.