Roma “potopila” Atalantu u Bergamu

Nogomet 18. dec 202118:04 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Rome savladali su u 18. kolu italijanske Serie A ekipu Atalante u Bergamu sa visokih 4-1.

Rimljani su poveli već u prvoj minuti preko Tammya Abrahama. Vučica je u 27. udvostručila prednost kada je mrežu Mussoa pogodio Zaniolo poslije asistencije Veretouta. U sudijskoj nadoknadi prvog dijela Atalanta stiže do 2-1 nakon autogola Cristantea.

U 68. minuti tim Gian Piera Gasperinija stigao je 2-2, ali je gol Duvanaa Zapate poništen. Samo četiri minute kasnije Veretout je upisao drugu asistenciju utakmice a nedostižnih 3-1 postavio Smalling. Osam minuta prije kraja desetu pobjedu momčadi Josea Mourinha ovjerio je Tammy Abraham svojim šestim ovosezonskim golom za konačnih 4-1.

Atalanta je treća na tabeli sa 37 bodova, Roma je sada peta sa šest bodova manje.