Sjajni Amar Dedić postigao dva gola i asistirao u pobjedi Salzburga

Nogomet 20. aug 202319:53 0 komentara
RB Salzburg

Fudbaleri RB Salzburga slavili su sa 5:1 u gostima u četvrtom kolu austrijske Bundeslige protiv Hartberga, a briljirao je reprezentativac Bosne i Hercegovine Amar Dedić.

Dedić je za austrijskog velikana odigrao čitav meč, a postigao je dva gola i upisao jednu asistenciju.

Poveo je Salzburg u 16. minuti susreta. Tada je Dedić uposlio Gloukha, a ovaj pogodio mrežu domaćina.

U prvoj minuti nadoknade prvog dijela Entrup postiže gol za poravnanje i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Ipak, nakon samo dvije minute igre u drugom dijelu Konate donosi novo vodstvo Salzburgu, da bi Dedić u 50. minuti nakon asistencije Strahinje Petrovića postigao prvi gol na susretu.

Desni bek reprezentacije BiH nastavio je briljirati, a u 64. minuti nakon protigravanja Gourna Doutha postiže i drugi gol na susretu.

Konačan rezultat postavio je Koita u 76. minuti.

Salzburg je upisao 4. pobjedu na četvrtom susretu ove sezone i trenutno je lider na tabeli. S druge strane Harberg je sedmi na tabeli sa 5 bodova.