Sjajni Bellingham donio pobjedu Real Madridu na novom Bernabeuu (VIDEO)

Nogomet 02. sep 202318:43 0 komentara
REUTERS/Violeta Santos

Real Madrid slavio je 2:1 protiv Getafea u 4. kolu La Lige.

Getafe je šokirao Kraljeve već u 11. minuti. Za vodstvo 1:0 zabio je bivši igrač Reala Borja Mayoral. Kraljevi su do izjednačenja došli u 47. mintui kada je Joselu odbijenu loptu pospremio u mrežu gostiju. Akciju je pokrenuo Luka Modrić.

Kada se mislilo da slijedi prvi kiks Reala u prvenstvu ove sezone, ukazao se Jude Bellingham. Englez je u petoj minuti sudijske nadoknade Realu donio petu pobjedu u nizu.

Gol možete pogledati OVDJE.

Real Madrid je tako s 12 bodova prvi na tablici i tu će i ostati nakon ovog kola. Getafe je na 13. mjestu s četiri osvojena boda. U idućem kolu Real Madrid dočekuje Real Sociedad, dok će Getafe ugostiti Osasunu.

Za Real je ovo prva domaća utakmica ove sezone i to renoviranom Santiago Bernabeu u koji je uloženo 400 miliona eura, a kompletna obnova trajala je tri godine.

Kultni stadion Kraljevskog kluba dobio je pomični krov, velike semafore i teren koji se može prilagoditi raznim sportovima, od nogometa do košarke i tenisa. Primjerice, u isto vrijeme se na njemu mogu igrati košarka i tenis.