Sjajno mu ide nakon Zmajeva: Petev s Ludogoretsom izborio finale Kupa

Nogomet 11. maj 202322:08 0 komentara
PFC Ludogorets 1945

Fudbaleri Ludogoretsa savladali su Cherno More nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca i tako izborili veliko finale Kupa Bugarske. Bivši selektor reprezentacije BiH Ivaylo Petev nastavio je sa sjajnim partijama na klupi nove ekipe, pa nakon što je preuzeo lidersku poziciju u šampionatu, izborio je i finale ovog takmičenja.

Nakon što je Ludogorets slavio sa 2:1 u prvom susretu, večeras je Cherno More imao isti rezultat nakon 90, ali i nakon 120. minuta, pa se pristupilo penalima.

No, krenimo redom…

Nakon što je poluvrijeme završeno bez pogodaka, viđeno je veoma uzbudljivih 15 minuta drugog dijela.

Panayotov je u 55. minuti donio prednost gostima za hladan tuš domaćim navijačima.

Ipak, nije mnogo trajala radost Cherno Morea. Samo dvije minute kasnije Kiril Despodov je asistirao, a Spas Delev matirao Dyulgereva.

Nakon toga propustio je Ludogorets još nekoliko prilika i kada se činilo da će domaći tim rutinski do finala, novi šok. U petoj minuti sudijske nadoknade Atanasov asistira, a Machado donosi prednost Cherno Moreu za produžetke.

Dodatnih 30 minuta završeno je bez pogodaka nakon čega se pristupilo jedanaestercima.

Tamo se bolje snašao tim Ludogoretsa. Redom su pogađali Verdon, Tekpetey, Nedelev i Calo Vidal, dok je za Cherno More pogodio samo Fernandez. Tako je tim Ivayla Peteva izborio veliko finale u kojem će igrati protiv ekipa CSKA iz Sofije.