Sloboda zabilježila novi poraz, opstanak u ligi pod velikim znakom pitanja

Nogomet 22. apr 202319:53 0 komentara
N1/F.Z.

U prvoj utakmici 27. kola Premijer lige BiH Sloboda je na Tušnju dočekala Slogu, a meč je završen pobjedom gostiju od 0:1.

Domaći su imali veći posjed lopte na početku meča, ali većih prilika nije bilo do 14. minute. Tada je Vranješ šutirao iz opasne pozicije, ali u posljednjem momentu njegov šut je izblokiran baš kao i Mešić nekoliko minut kasnije.

Bila je to tvrda utakmica u prvom dijelu, a najbolji priliku imao je mladi Mešić u 44. minuti. Sa samo nekoliko metara šutira veoma loše i golman Trako zaustavlja njegov udarac.

Prvi udarac u okvir gola domaćih Sloga je uputila u 60. minuti kada je Šaula zaprijetio, a Erić odbranio. Dobojlije su se oslobodile pritiska i u 68. minuti bili na pragu vodstva. Dadič se ubacio iz drugog plana i išao oči u oči sa golmanom Erićem koji sjajno zaustavlja šut. Ponovo je Sloga zaprijetila u 70. minuti kada nakon odbijanca u kaznenom prostoru Đorić sa dva metra ne uspijeva zatresti mrežu.

Sloboda je odigrala mnogo lošije drugo poluvrijeme i jedinu ozbiljniju šansu imala preko Vranješa koji na ubačaj Hadžibeganovića šalje loptu iznad gola gostiju.

I kada se očekivao posljednji sudijski zvižduk Sloga dolazi do prednosti. Zarić je bio strijelac i tako svom timu donio velika tri boda.