Sudija u utakmici Engleske i Irana nadoknadio skoro pola sata

Nogomet 21. nov 202216:16 0 komentara
REUTERS/Hannah Mckay

Engleska je u prvom kolu grupne faze na Svjetskom prvenstvu u Kataru savladala Irana rezultatom 6:2, ali pored samog rezultata zanimljivo je da se ova utakmica igrala 116 minuta, umjesto regularnih 90.

Razlog za to je povreda iranskog golmana Beiranvanda u prvom poluvremenu, i nekoliko dužih prekida zbog povreda u drugom dijelu igre.

Sudija Claus iz Brazila u prvom dijelu utakmice nadoknadio je čak 14 minuta zbog ljekarske intervencije nakon povrede golmana Irana, koji se sudario sa saigračem i zadobio povredu glave.

VEZANA VIJEST

Ležanja na travnjaku i pregleda VAR snimaka je bilo i u drugom dijelu utakmice, pa je nadoknada drugog poluvremena iznosila čak 10, što se kasnije razvuklo na 12 minuta, za gotovo nevjerovatnih 26 minuta sudijske nadoknade.

Englezi i Iranci su, dakle, na terenu proveli gotovo pola sata više nego što su trebali, što je svakako dodatno opterećenje za igrače obje selekcije.