Svrake ne daju LP, Sveci i Karamele sve bliži Championshipu

Nogomet 27. apr 202323:17 0 komentara
Action Images via Reuters/Jason Cairnduff

Nova pobeda Newcastlea koja ih približava Ligi prvaka. Svrake su ovog puta u 33. kolu Premier lige slavili u gostima protiv Evertona 4:1. Bournemouth također u gostima savladao Southampton 1:0.

Newcastle nema namjeru da propusti priliku da se posle dugo godina nađe u Ligi prvaka. Ne samo da se redaju pobjede, već ekipa Eddieja Howea autoritativno djeluje, a to je osjetio i Everton na svom Goodisonu.

Sretan je trener koji ne mora da brine koga će od dva napadača da ubaci u startnu postavu. Prošli put to je bio Isaak, sada Calum Willson. I sjajni golgeter vratio mu je povlerenje sa dva gola.

Willson je tresao mrežu za 1:0 u 28. i za 3:0 u 75. minutu. Na 2:0 povisio je Joenliton u 72. minutu. McNeill je, čisto za ponos, dao gol u 80. minutu za 3:1. Ali Newcastle je bio nemilosrdan i do kraja je dao još jedan gol. Junak pobjede nad Tottenhamom Murphy u 81. minutu postigao je novi gol za 4:1 i najavio Evertonu da mu se smeši Championship naredne sezone.

A Championship se ozbiljno smeši Southamptonu. Sveci na svom terenu nisu uspeli da izbjegnu poraz od Bournemoutha. Trešnjice su slavile 1:0 golom  Taverniera u 50. minutu. Izjednačenje domaćinu uspio je da donese Che Adams u 89. minutu, ali je gol poništen na intervenciju VAR zbog ofsajda.