Torino razbio šampiona Italije, Lazio bolji od Udinesea

Nogomet 07. jan 202417:04 0 komentara
REUTERS/Massimo Pinca

Torino je savladao Napoli 3:0 u meču 19. kola Serije A i tako aktuelnim šampionima nanio čak četvrti poraz u posljednjih šest mečeva.

Napolitance je načeo Sanabria u 43. minutu na dodavanje Duvana Zapate. Sa golom viška domaći su otišli na odmor.

Posao domaćinu olakšao je Mazzocchi, koji je ušao u igru u 46. minutu, a već u 50. je dobio direktan crveni karton. Samo dva minuta kasnije brojčanu prednost je iskoristio Vlašić i duplirao vodstvo Torina, a konačan rezultat je postavio Buongiorno u 66. minutu.

U drugom meču od 15 sati, Lazio je kao gost savladao Udinese 1:2. Pellegrini je već u 12. minutu donio prednost Rimljanima.

Walace je u 59. minutu poravnao na 1:1, a trijumf Lacijalima donio je Vecino u 76. minutu.