Tottenham nastavio sjajnu seriju protiv Crystal Palacea

Nogomet 27. okt 202323:01 0 komentara
REUTERS/Toby Melville

Večeras je odigrana prva utakmica 10. kola Engleske Premier lige.

U večerašnjem susretu na Selhurst Parku slavila je ekipa Tottenhama rezultatom _. Prvu šansu na utakmici imali su domaći u 6. minutu susreta, Jordan Ayew je primio tačan pas na rubu šesnaesterca i odmah pucao snažno u desnu stranu gola. Međutim, golman je bio spreman i fantastično mu odbranio. Samo minut poslije slična situacija i za Edourda koji je iz još bolje šutirao, ali mu je Vicario odbranio udarac.

Prijeti i Tottenham prvi put u 17. minuti, Richarlison je uputio dodavanje, ali je James Maddison loše opucao unutar šestnaesterca. Lopta je otišla visoko iznad prečke. Osim toga prvo poluvrijeme nije donijelo ništa više interesantnog te se u svlačionice otišlo bez pogodaka.

Gosti dolaze u do vodstva u 53. minutu nakon šuta Maddisona lopta pogađa Joela Warda i vara Sama Johnstonea za 0:1.

Mogao je Palace odmah poravnati, Will Hughes je lijepo nabacio iz kornera, loptu je dočekao Marc Guehi, pucao je glavom iz blizine, ali je lopta otišla lijevo pored gola. Tottenham do drugog pogotka dolazi u 66. minutu, sjajnu akciju odigrali su gosti, Johnson je odigrao odličan dupli pas sa Maddisonom, ovaj odigrava do Sona, koji postiže pogodak za 0:2.

Gosti postižu pogodak u 94. minuti zaspao je Pedro Porro, loše procijenio let lopte, a Jordan Ayew savladao Vicaria – 1:2.