Velež razbio Zvijezdu na otvaranju nove sezone Premijer lige BiH

Nogomet 29. jul 202322:17 0 komentara
screenshot/FK Velež

Fudbaleri Veleža i Zvijezde imali su zadovoljstvo otvoriti novu sezonu Premijer Lige BiH utakmicom u Mostaru, iako je zadovoljstvo bilo veće kod domaćih fudbalera, budući da su uvjerljivom pobjedom od 5:0 savladali svoje protivnike.

Velež je u prvom poluvremenu biogotovo u potpunosti dominantan. Domaći su svim silama željeli što prije do gola i u prvih 15 minuta čak tri puta uspjeli su ozbiljno zaprijetiti, dva puta preko Krajnca i jednom Anđušića, ali je sva tri puta golman Jelovac bio na visini zadatka.

Ipak, defanzivci zvijezde svog golmana su ostavili na vjetrometini, pa u 20. minuti više nije bilo spasa.

Krajnc, jedan od najboljih pojedinaca u prvom poluvremenu, uputio je centaršut sa desne strane za Šturma koji preciznim udarcem matira golmana Zvijezdwe 09.

Velež je udvostručio vodstvo samo 5 minuta kasnije. Oreč je uputio centaršut sa desne strane, lopta je završila između odbrane i golmana Jelovca, a prvi je do nje došao kapiten Nemanja Anđušić koji je sa 7 metara matirao golmana gostiju.

Treći gol Veleža došao je u 27. minuti. Odbrana domaćih ispucala je loptu koja je preskočila sve protivničke igrače. Iz pozadine se prikrao Krajnc, povukao loptu i natjerao Jelovca da ponovo vadi loptu iz mreže.

Samo pred kraj poluvremena su gosti uspjeli izaći iz vlastite polovine, ali nisu stvorili veće opasnosti za golmana Hadžikića.

Velež je u drugom poluvremenu Velež je nastavio u istom ritmu. U 58. minutu nakon sjajne akcije koji su izveli domaći, lopta je došla do Mlinarića kojeg je samog pred golmana posluzio Džafić. Mlinaric je šutirao iz prve i savladao Jelovca za 4;0.
Do 78. minute Velež je mogao još dva puta pogoditi mrežu gostiju. Ranije je Šikalo  šutirao pored lijeve stative gola Zvijezde, a u 78. minuti neprecizan je bio Leai, koji nije iskoristio novu grešku odbrane gostiju.
Leai je ipak uspio postići pogodak do kraja meča. Nova loša reakcija odbrane Zvijezde. Haskić je uputio naizgled bezopasnu loptu u šesnaesterac, odbrana je loše odreagovala, a fudbaler sa Solomonskih ostrva je iskoristio nepažnju i proslijedio loptu u mrežu
Gostujući tim je očito jedva dočekao kraj utakmice, a do 90. minute Velež nije suviše insistirao na ofanzivi, pa je meč završen rezultatom 5:0.