Villi prijao odlazak Gerrarda, Lisice razbile Vukove, kiks Arsenala

Nogomet 23. okt 202216:54 0 komentara
Action Images via Reuters/Andrew Boyers

Od 15 sati odigrana su četiri susreta 13. kola Premiershipa, a pobjede su upisali Aston Villa, Fulham i Leicester, dok je Arsenal kiksao na gostovanju Southamptonu (1:1).

Villi prijao odlazak Gerrarda

Aston Villa je sa 4:0 razbila ekipu Brentforda, a krenuli su jako od samog početka.

Do prednosti ih je doveo Bailey u drugoj minuti, da bi pet minuta kasnije Jamajčanin uposlio Ingsa koji pogađa mrežu gostiju.

U 14. minuti ponovo se tresla mreža gostiju, a ponovo je strijelac bio Ings, ovoga puta sa bijele tačke.

Pobjedu Ville potvrdio je Ole Watkins u 59. minuti.

Lisice razbile Vukove

I Leicester je ušao u sjajnu seriju. Sa 4:0 savladali su Wolverhampton u gostima i gurnuli ga u još veći ponor.

Vodstvo ekipi Brendana Rodgersa u osmoj minuti donio je Yuri Tielemans, a deset minuta kasnije Barnes je povisio na 2:0.

Action Images via Reuters/Andrew Couldridge

Pobjedu Lisica potvrdili su Maddison (66’) i Vardi (80’).

Mitar ne staje

I Fulham je upisao novu pobjedu. Ovoga puta protiv Leedsa, bilo je 2:3.

Poveo je Leeds u 20. minuti, a strijelac je bio Rodrigo.

Action Images via Reuters/Molly Darlington

Pet minuta kasnije poravnanje Fulhamu donio je Mitrović nakon asistencije Pereire, a pobjedu Fulhamu u drugom dijelu obezbijedili su Reid i Willian. Poraz svoje ekipe ublažio je Summerville u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Lider kiksao

Arsenal je odigrao samo 1:1 u gostima protiv Southamptona.

Povele su Tobdžije u 11. minuti preko Xhake, ali je Armstrong u 65. postavio konačan rezultat.