West Ham „zakuhao“ prvenstvo, Mahrez promašio penal za pobjedu (VIDEO)

Nogomet 15. maj 202217:16 > 17:26 0 komentara
Reuters/Matthew Childs

Raduju se navijači Liverpoola, čiji je tim u subotu osvojio FA Kup, a sada im je uslugu učinio West Ham, koji je odigrao neriješeno protiv Manchester Cityja. Građani sada imaju četiri boda, ali i utakmicu više od Redsa, kolo prije kraja.

West Ham je odigrao neriješeno protiv Cityja 2:2, u jednom od najuzbudljivijih mečeva u sezoni. Na kraju, gosti mogu da budu zadovoljni bodom, s obzirom na to da će sve biti u njihovim rukama. Gubili su Građani sa 2:0, izjednačili, imali i priliku da sa jedanaesterca kompletiraju preokret.

West Ham je koristio sve slabosti odbrane Pepa Guardiole, a bilo ih je u prvom poluvremenu. Bowen je najprije u 24. minutu izbjegao ofsajd zamku, pogrešio je Laporte u toj situaciji, izašao je “oči u oči” sa Edersonom, zaobišao ga i smjestio loptu u mrežu.

Apsolutna dominacija u posjedu lopte Građanima je donijela samo jalovu inicijativu, a domaći su čekali i dočekali još jednu grešku favorizovanog rivala. Dogodilo se to u 44. minutu, ponovo je City pokušao da napravi ofsjad zamku, ponovo je to izbjegao Bowen i na dodavanje Antonija donio je dva gola prednosti svom timu.

Nije imao kuda Pep Guardiola, njegova ekipa je krenula na sve ili ništa u drugom poluvremenu. Pokrenuo ih je gol Grealisha, koji je bio precizan poslije dodavanja Rodrija u 49. minutu.

Usješno su se branili Čekićari, ali nisu imali ni dovoljno sreće. U 69. minutu, poslije ubacivanja sa lijeve strane, do tada sjajni Coufal glavom je nespretno zatresao svoju mrežu. Sedam minuta prije kraja, poslije pregledanog snimka, Taylor je opravdano pokazao na bijelu tačku.

Izveo ga je u 85. minutu Mahrez, ne baš najbolje, pa je sjajni Fabijanski pogodio stranu i ukrotio njegov udarac na oduševljenje domaćih, ali i navijača Liverpoola.

Leeds je osvojio bod protiv Brightona, pitanje je da li će im to biti dovoljno da izbjegnu ispadanje u Championship. Imali su dobru priliku da eventualnom pobjedom na domaćem terenu znatno uvećaju šanse za opstanak, ali je Welbeck golom u 21. minutu doveo goste u vodstvo. Na kraju, Leedsu je ipak veliki bod obezbijedio Struijku drugom minutu nadoknade.

Ostali mečevi nisu imali toliki rezultatski značaj, ali daleko od toga da nije bilo uzbuđenja. Leicester je u gostima do nogu potukao Watford, ekipu koja se na taj način oprostila od domaćih navijača, ali i Premijer lige.

I pored činjenice da ih je u vodstvo doveo Joao Pedro u petom minutu, Lisice su preokrenule. Golovima Maddisona u 18, Vardyja u 22. i 70, Barnesa u 46. i 86. minutu gosti su odnijeli sva tri boda.

Aston Villa i Crystal Palace su remizirali. Mreže su ostale mirne u prvom poluvremenu, ali je bilo daleko zanimljivije u nastavku. Najprije je Vila povela golom Watkinsa u 69. minutu, bod ekipi iz Londona obezbijedio je Schlupp, koji je pogodio u 81. minutu.

Pobjednika nije bilo ni u okršaju Wolverhamptona i Norwicha. Najbolji strijelac Kanarinaca Teemu Pukki pogodio je u 37. minutu, domaći su do boda došli golom 20-godišnjeg Francuza Ait Nurija u 55. minutu.