Željezničar “otkinuo” bodove šampionu u Mostaru, 124. gol Bilbije

Nogomet 24. jul 202222:52 0 komentara
FK Željezničar/Damir Hajdarbašić

Fudbaleri Željezničara napravili su najveće iznenađenje drugog kola Premijer Lige BIH savladavši aktuelnog šampiona Zrinjskog rezultatom 2:1 u Mostaru.

Zrinjski je od samog starta krenuo furiozno. Plemići su stvarali šanse, ali loptu u gol izabranici Sergeja Jakirovića jednostavno nisu mogli ubaciti.

Ipak, Željezničar je poklekao desetak minuta prije kraja poluvremena. Bekić je iz slobodnog udarca centrirao loptu na prvu stativu, a najbolji strijelac Zrinjskog, Nemanja Bilbija glavom proslijedio loptu u mrežu.

Bio je to Bilbiji 124 pogodak u Premijer Ligi, što je jedan manje u odnosu na Wagnera, koji na vječnoj listi strijelaca PlBiH ima 125.

Iz gotovo jednake situacije Zrinjski je mogao udvostručiti prednost u 41. minuti. Ovaj put na ubačaj Bekića, glavom je loptu zakačio Cocalić, a lopta je pogodila prečku.

Rezultatom 1:0 završilo je prvo poluvrijeme.

Zrinjski je i na početku drugog poluvremena bio dominantan, ali Plemići nisu uspjeli doći do dvostrukog vodstva.

Umjesto toga, u 65. minuti šok na stadionu pod Bijelim Brijegom. Hamza Gasal je primio loptu na desnoj strani, povukao je u sredinu i preciznim udarcem sa 18 metara matirao golmana Soldu za 1:1.

Mogao je Željezničar i povesti samo tri minuta kasnije, ali je Semir Štilić sa 11 metara iz stopostotne šanse šutirao ravno u Soldu.

Još veće probleme ekipi Sergeja Jakirovića napravila je činjenica da je Ćorluka zbog drugog žutog kartona isključen u 81. minuti susreta.

Plavi sa Grbavice uspjeli su iskoristiti brojčanu nadmoć. Novi gol za Željezničar je došao, i to u 83. minutu. Štilić je petom krasno proigrao Mekića, koji je preciznim šutem sa dvadesetak metara natjerao Soldu da drugi put izvadi loptu iz mreže.

Rezultatom 1:2 završena je posljednja utakmica 2. kola Premijer lige BiH.

Željezničar zauzima treće mjesto na tabeli sa četiri boda, dok je Zrinjski deseti bez bodova.