Zvijezda i Tuzla podijelili bodove u derbiju začelja

Nogomet 07. okt 202316:51 0 komentara
FK Zvijezda 09

U jedinoj utakmici subotnjeg programa 10. kola Premijer lige BiH Zvijezda je u Ugljeviku dočekala Tuzlu City, a meč je završen bez pobjednika rezultatom 1:1.

Prva je zaprijetila Zvijezda. Pokušao je Danonski udarcem sa distance, ali bez uspjeha. Nakon toga dvije velike prilike za Tuzlu. U 14. minuti golman Zvijezde je pogriješio, Hadžik je presjekao dodavanje, dodao do Nukića koji loše šutira.

Četiri minutek asnije Delimeđac je ponovo dodao do Nukića, ali udarac iskusnog fudbalera brani Jelovac. Polovinom prvog dijela zaprijetila je i Zvijezda. Nakon jednog ubačaja Danonski je šutira glavom preko gola Tuzlaka.

Najbolju priliku domaći su kreirali u 45. minuti. Vazda je uputio snažan udarac, golman Fejzić krajnjim naporom brani.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Nukić opet prijeti, no loše reaguje. Zatim, domaći uzvraćaju brzom kontrom i šutem Blaževića koji odlazi malo pored gola. U 65. minuti gosti stižu u vodstvo. Karjašević je uposlio Pantelića koji pogađa za vodstvo.

Već u narednom napadu Maksimović poravnava rezultat sjajnim udarcem iz slobodnog udarca.

Do kraja je Hadžić Tuzlu mogao dovesti u prednost, ali je iz izgledne pozicije loše šutirao.