81.000 navijača slavi u Dortmundu pobjedu Borussije, dvije stative spriječile Parižane povoljnijeg rezultata (VIDEO)

Košarka 01. maj 202422:56 0 komentara
REUTERS/Leon Kuegeler

Borussia Dortmund pobijedila je Paris Saint-Germain 1:0 u prvom meču polufinala UEFA Lige prvaka.

REUTERS/Thilo Schmuelgen

Ousmane Dembele uputio je prvi šut ka golu Borussije, poslije nešti više od deset minuta igre. Raspoložen je bio Francuz i nastavku, još jednom je pokušao, ali mreža Kobela bila je netaknuta.

Prvi žuti karton sudac Anthony Taylor, pokazao je Maatsenu na početku 20. minuta meča.

UŽIVO Dortmund – PSG: Dembele promašio zicer u finišu! (VIDEO)

Ubrzo su igrači Edina Terzića počeli da kreiraju smislenije napade, a ofanziva se isplatila nakon 35 minuta fudbala na prepunom Westfalenu.

81.000 navijača u žuto-crnim dresovima u ekstazu je bacio Niclas Fullkrug, koji je prevario Donnarummu, poslije asistencije Nice Schlotterbecka. Pogledajte gol na OVOM LINKU.

Drugo poluvrijeme totalno drugačije nego prvo. Odmah na startu, pet minuta je trebalo Mbappeu da pogodi stativu, a u istom napadu i drugi put se tresao okvir gola njemačkog velikana, Kobel je samo pogledom ispratio šut Hakimija. Fortuna je bila na strani Borussije.

Strijelac prvog gola Fullkrug promašio je nemoguće, te propustio odvesti Dortmund na dva gola prednosti.

Sancho se oslobodio majstorski Mendesa, probio po desnom boku, servirao sve Fullkrugu, ali reprezentativac Njemačke promašio je cijeli gol.

Revanš je na rasporedu 7. maja, kada ćemo saznati i prvog finalistu na Wembleyju. Dan kasnije uzvratnu utakmicu drugog polufinala u Madridu igraju Real i Bayern. Prvi meč u Minehnu završen je rezultatom 2:2.