Denver može i bez Jokića, Lakersi doživjeli jedan od najtežih poraza u historiji (VIDEO)

Košarka 28. nov 202308:33 0 komentara
Bill Streicher-USA TODAY Sports

Denver Nuggetsi savladali su u gostima Los Angeles Clipperse 113:104 bez pomoći Nikole Jokića, koji je ovaj meč propustio zbog povrede donjeg dijela leđa. Akuelni šampioni su odigrali nevjerovatnu posljednju četvrtinu koju su dobili 36:16 i stigli do vrijednog trijumfa u NBA karavanu.

Ključni igrači bili su Reggie Jackson i veteran Deandre Jordan. Odlični Jackson je za čak 40 minuta igre ubacio 35 poena uz 13 asistencija i pet skokova, dok je Jordan meč okončao sa 21 poenom, 13 skokova i pet asistencija i na najbolji mogući način zamijenio Jokića. Njih dvojica su kreirali preokret u posljednjih 12 minuta.

Trijumf još više dobija na značaju ako se zna da pored Jokića na parketu nisu bili ni Jammal Murray ni Aron Gordon. U redovima Clippersa Kawhi Leonard je imao 31 poen i osam skokova.

U derbiju večeri Philadelphija je sa 44 razlike ponizila Los Angeles Lakerse 138:94. Triple double je ostvario Joel Embiid sa 30 poena uz 11 skokova i asistencija, a najefikasniji je bio Tyrese Maxey sa 31 poenom i osam asistencija. Lebron James je sa 18 poena predvodio tim iz Grada Anđela.

Utah je u neizvjesnoj završnici bila bolja od New Orleansa 114:112.

Jerami Grant sa 34 i Marcus Brogdon sa 24 poena predvodili su Portland do pobjede na gostovanju protiv Indiane 114:110. Domaćinu nisu pomogla ni 33 poena Haliburtona.

Na krilima Kuzme koji je bio na ivici triple doublea (32 poena, 12 skokova i osam asistencija) Washington je bio bolji od Detroita 126:107 u gostima.