Real slavio u Vigu, ali o golu Nolita još dugo će se pričati

Nogomet 24. okt 201518:09 > 18:14
Facebook

Fudbaleri Reala iz Madrida upisali su pobjedu u derbi susretu devetog kola španske Primere, kojeg su igrali protiv Celte iz Viga, drugoplasirane momčadi prvenstva.

Real je slavio sa 3:1 u gostima, a golove su postigli Cristiano Ronaldo u osmoj, Danilo na asistenciju Jesea u 23. minuti, a pobjedu je potvrdio Marcelo u petoj minuti nadoknade izgubljenog vremena u drugom dijelu.

Ipak, potez susreta napravio je ovosezonska senzacija iz Viga, Nolito, koji je lijepo izvarao svog čuvara, namjestio se na desnu nogu i savladao Keylora Navasa lijepim udarcem koji je završio pod prečkom gola Reala.

Igrala se 85. minuta, a samo minut poslije Celta je mogla i do izjednačenja, no sreća (kao i u nekoliko navrata tokom meča) im nije bila saveznik. Promašaje je kazno branič Marcelo, koji je postigao treći gol za lidera španskog prvenstva.