Ahmedhodžić i Sheffield se junački borili, City ipak stigao do pobjede

Nogomet 27. aug 202317:17 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

Danas su odigrane dvije utakmice trećeg kola engleske Premijer lige, a više uzbuđenja donio je onaj meč na kojem se očekivala veća razlika. Manchester City, aktuelni šampion Evrope i Engleske, pobjedio je Sheffield United na gostovanju na "Bramall Laneu“ rezultatom 1:2 i to u dramatičnoj završnici.

Ovim trijumfom izabranici Pepa Guardiole nastavljaju maksimalan start takmičenja u Premiershipu jer su u prva dva kola bili bolji od Burnleya i Newcastla. Sheffield United je i dalje bez ijednog boda od povratka u elitu.

Zmaj ne da mira Haalandu: Hrvačka bitka u šesnaestercu (FOTO+VIDEO)

City je uspio probiti odbrambeni bedem Sheffielda u 63. minuti pogotkom Erlinga Haalanda. Na veliko iznenađenje Sheffield dolazi do poravnanja u 85. minuti pogotkom Jaydena Boglea i činilo se da će domaći doći do velikog boda. A da je trenutno najbolji tim na svijetu City je to potvrdio još jednom, samo tri minute su trebale izabranicima Juana Lille da postignu pogodak. Rodri po ko zna koji put postiže pobjednički pogodak za konačnih 1:2 i velika tri boda Manchester Citya.

U narednoj rundi Sheffield će dočekati Everton u „Gradu čelika“, a Manchester City će igrati na svom „Etihadu“ protiv Fulhama.

U drugom meču koji se igrao u istom terminu Aston Villa je na gostovanju bila bolja od Burnleya sa 3:1.

Villa je zabilježila drugu pobjedu zaredom jer su u prošloj rundi ubjedljivo sa 4:0 pobjedili Everton. Burnley i dalje nije osvojio bod.

Junak pobjede Aston Ville na „Turf Mooru“ bio je poljski reprezentativac Matty Cash. On je golove postigao u 8. i 20. minutu utakmice – za prvi mu je asistirao Watkins, a za drugi Moussa Diaby.

Uspjeli su domaći da smanje rezultat preko Fostera u 47. minutu, ali je meč u 61. minutu riješio Mousa Diaby, koji je ovog puta bio u ulozi strelca. Bio je to njegov drugi gol u sezoni.

Villa takmičenje nastavlja gostovanjem Liverpoolu na „Anfieldu“, a Burnley će ugostiti Tottenham u narednom kolu.

U posljednjoj utakmici dana očekuje nas jedan od derbija prvenstva. Na „St. James parku“ sastaju se Newcastle i Liverpool.