Albanija osigurala nastup na Euru, Finska zabilježila ubjedljivu pobjedu

Nogomet 17. nov 202319:53 0 komentara
REUTERS/Florion Goga

U terminu od 18 sati odigrane su još dvije utakmice kvalifikacija za EURO naredne godine, a ubjedljivu pobjedu je zabilježila reprezentacija Finske dok je Albanija remizirala sa Moldavijom.

Albanija je večeras matematički osigurala nastup na Euru. Za Albaniju je u 25. minuti pogodio Cikalleshi. Iskusni napadač je bio siguran realizator najstrožije kazne dok je za Moldaviju u finišu susreta pogodio Baboglo.

Albanija prije posljednjeg kola ima 14 bodova, a u zadnjem meču bit će domaćin Farskim Otocima.

U grupi H Finska je bez većih problema savladala Sjevernu Irsku. Bilo je 3:0 za domaće.

Pohjanpalo je u 42. minuti pogodio za vodstvo svoje selekcije. Odmah po nastavku drugog dijela Hakans postiže gol za vodstvo od 2:0 na asistenciju Kamare. Pitanje pobjednika bilo je riješeno u 74. minuti kada Pukki postiže pogodak na asistenciju Taylora. Do kraja su Finci uspjeli postići i četvrti gol, a strijelac je bio Lod.