Arsenal upisao siguran trijumf protiv Nottingham Forresta

Nogomet 30. jan 202422:26 0 komentara
Reuters/Lee Smith

Večerašnjom utakmicom u Nottinghamu otvoreno je 22. kolo Engleske Premier lige.

Na City Groundu večeras je trijumf odnijela ekipa Arsenala koja je slavila rezultatom 0:2.

Fudbaleri Mikela Artete dominirali su kompletnu utakmicu, a do prvog pogotka stižu u 65. minuti.

Gabriel Jesus (Arsenal) je primio loptu u šesnaestercu nakon pasa Zinchenka, brzo reagirao i bez problema poslao loptu u mrežu nisko po sredini gola za 0:1.

REUTERS/Carl Recine

Nastavili su sa dominacijom nakon prvog pogotka, te sedam minuta poslije dolaze do drugog pogotka. Bukayo Saka (Arsenal) je primio loptu unutar šestnaesterca nakon pasa Gabriela Jesusa, reagirao je brzo i zakucao loptu nisko unutar lijeve stative za 0:2.

Pred sami kraj susreta domaćin gotovo iz ničega uspio je stići do pogotka, Gabriel Montiel je asistirao, a poraz je ublažio Awoniyi pogotkom u 89. minuti za konačnih 1:2.