Aston Villa ide ka Evropi, Wolves u sigurnoj luci (VIDEO)

Nogomet 25. apr 202322:46 0 komentara
REUTERS/Molly Darlingto

U prvoj utakmici 33. kola engleske Premier lige Aston Villa je savladala Fulham minimalnim rezultatom 1:0.

Aston Villa se ne odriče plasmana u Evropu. Tim iz Birminghama je bio daleko bolji rival, ali je postigao tek jedan pogodak.

Strijelac jedinog pogotka bio je stoper Mings u 21. minuti nako sjajne akcije domaćih igrača iz kornera.

Ispostavilo se da je taj pogodak bio dovoljan za velika tri boda, s obzirom na to da Fulham bez Aleksandra Mitrovića nije bio toliko opasan.

U drugom meču dana, Wolvesi su savldali Crystal Palace sa 2:0. Bio je to prilično ravnopravan, doduše i ne pretjerano kvalitetan, koliko borben meč. Zanimljivo, presudio je autogol, i to iz trećeg minuta, Andersen je nespretno reagovao i prevario je svog golmana.

U četvrtom minutu nadoknade poslije očajnog poteza golmana Palaca Johnstona, koji je najprije loše primio loptu, a potom skrivio jedanaesterac, Ruben Neves je potvrdio trijumf golom sa bijele tačke.