Autogolovi donijeli Igmanu treći trijumf ove sezone

Nogomet 26. aug 202318:56 0 komentara
HŠK Posušje

Igman je na svom terenu savladao Posušje rezultatom 2:1 u okviru utakmice petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Jasno je bilo od samih uvodnih minuta susreta da će meč između Igmana i Posušja u Konjicu biti onaj bez nekih velikih prilika, te da će se borba uglavnom voditi na sredini terena.

Ipak, Igman je uspio da dođe do prednosti u 11. minutu kada je nakon kornera domaćeg tima defanzivac Posušja Dario Krišto smjestio loptu u svoju mrežu.

Posušje je do kraja pokušavalo da dođe do izjednačenja, ali u tome nisu uspjeli već je Igman još jednim autogolom, sada Branka Vrgoča u 45. minutu povećao prednost na 2:0 i tim rezultatom otišao na odmor.

HŠK Posušje

U drugom poluvremenu gosti se vraćaju u igru, treći gol na ovoj utakmici postižu igrači Posušja, ali prvi u Igmanovoj mreži. Strijelac je bio Frane Maglica u 56. minuti.

Do kraja susreta gosti su stezali obruč, no odbrana Igmana je odlično odolijevala napadima Posušaka. Rezultat se nije mijenjao te su momci Dženisa Ćosića upisali i treći trijumf ove sezone.