Barcelona ispustila tri boda u zadnjim minutama

Nogomet 08. jan 202220:27 0 komentara
REUTERS/Jon Nazca

Luuk de Jong ponovo je bio strijelac remiju Barcelone protiv Granade u 20. kolu La Lige.

Već u 10. minuti utakmice Luuk de Jong pogodio je mrežu Luisa Maximiana, ali njegov gol je poništen, nakon VAR-a Pablo Gonzales Fuertes poništio je gol Nizozemcu.

Luuk de Jong je i u nastavku meča bio najagilniji kada je u 21. minuti tražio kontakt i penal u šesnaestercu Granade, ali Fuertes je samo odmahnuo rukom.

I domaći su tražili jedanaesterac samo tri minuta kasnije. Luis Milla pao je kaznenom prostoru Barcelone, ali sudac je držao identičan kriterij i nije pokazao na bijelu tačku.

Povela je Barca u 61. minutu. Sjajan centaršut Danija Alvesa pada na glavu Luuka de Jonga, koji postiže svoj treći gol sezone, drugi u posljednja dva meča i pogađa desne rašlje Maximianovog gola.

Ostala je ekipa Xavija Hernandeza deset minuta prije kraja sa igračem manje, kada je Gavi dobio drugi žuti karton i isključenje i to je djelimično koštalo Barcelonu tri boda.

Veznjak Antonio Puertas fenomenalnim udarcem pogodio je minutu prije isteka regularnih 90 mrežu Ter Stegena za konačnih 1-1 na Estadio Nuevo Los Carmenesu.

Barcelona je nakon ovog meča šesta na tabeli i ima 32 boda. Granada je 12. sa 24. Naredno kolo Barcelona dočekuje Alavesu, a Granada gostuje Getafeu.