Bayer i Bayern pobjedama najavili spektakl sljedećeg vikenda!

Nogomet 03. feb 202417:55 0 komentara
REUTERS/Leonhard Simon

Od kada je izostavljen sa spiska kandidata za reprezentaciju Nigerije pred početak Afričkog kupa nacija, "odbačeni" Nathan Tella postigao je tri gola za šest bodova na posljednja dva gostovanja.

Najviše zahvaljujući 24-godišnjem krilnom napadaču, koji ruku na srce nije igrao ni za klub dok su svi bili zdravi i na okupu, Bayer će naredne subote kao samostalni lider dočekati Bayern derbiju sezone u Bundesligi i jednoj od najvažnijih utakmica klupskog fudbala u Evropi ove godine.

Poslije gostovanja Leipzigu kada je postigao jedan, Tella je danas u Darmstadtu pogodio dva puta za rutinskih 0:2 (0:1) u korist ekipe trenera Xabija Alonsa.

REUTERS/Kai Pfaffenbach

Sa dva poraza više i dva boda manje, na noge im dolazi najmoćniji sastav lige, koji je danas imao neprijatnu situaciju na „Allianz areni“ kada su gosti iz Moenchengladbacha poveli, ali je preokret najavio Aleksandar Pavlović drugim uzastopnim golom u šampionatu.

U 45. minutu bilo je neriješeno, a na kraju: Bayern – M'Gladbach 3:1, nakon što su se u nastavku u strijelce upisali Harry Kane i Matthijs De Ligt – obojica udarcima glavom. Kaneu je to bio 24. pogodak u sezoni.