Čekićari zadali novi udarac Unitedu, Crveni đavoli poraženi u Londonu

Nogomet 23. dec 202315:26 0 komentara
Action Images via Reuters/John Sibley

Fudbaleri West Hama savladali su u prvom subotnjem susretu 18. kola Premiershipa ekipu Manchester Uniteda rezultatom 2:0.

Prvo poluvrijeme nije donijelo pregršt prilika, pa se tako na odmor otišlo bez pogodaka.

U drugom je domaćin stigao u prednost i to u 72. minuti susreta. Lucas Paqueta je uposlio ljubimca navijača domaće ekipe, a Jarred Bowen rutinski matirao Andrea Onanu.

REUTERS/Hannah Mckay

Šest minuta kasnije Paqueta se ponovo našao u centru pažnje. Ovoga puta je uposlio Kudusa, a ovaj matirao golmana Uniteda.

Tako se West Ham na najbolji način oporavio od teškog poraza protiv Liverpoola sredinom sedmice u EFL Kupu i sada je 6. na tabeli sa 30 bodova. United je osmi sa dva boda manje.