Chelsea se budi, slavili i Tottenham i Everton, remi u Leedsu

Nogomet 11. mar 202318:58 0 komentara
REUTERS/Toby Melville

U udarnom terminu Premijer lige odigrane su četiri utakmice 27. kola. Pobjede su zabilježili fudbaleri Chelseaja, Tottenhama i Evertona.

Kovačić je svoj prvi ovosezonski prvenstveni pogodak u ligi postigao u 78. minuti odlično reagiravši u kaznenom prostoru domaćih. Nakon što je Mudryk glavom spustio loptu, reprezentativac Hrvastke je utrčao između dvojice braniča Leicestera, ispružio nogu te snažnim udarcem poluškaricama zatresao mrežu.

Šok za Liverpool: Salah promašio penal, Bournemouth slavio!

Chelsea je poveo golom Chilwella u 11. minuti, poravnao je Daka u 39., da bi se vjerojatno ključni trenutak utakmice dogodio u petoj minuti nadoknade prvog poluvremena kada je Havertz sjajno reagirao na proigravanje Fernandeza i lobovao domaćeg golmana za vodstvo “Plavih” od 2-1.

Action Images via Reuters/Andrew Boyers

Chelsea je 10. na ljestvici sa 37 bodova, dok je Leicester pao na 16. poziciju sa 24 boda.

Ivan Perišić ostao je na klupi Tottenham Hotspura koji je na svom terenu nadigrao Nottingham Forest 3-1 (2-0). Domaće je s dva gola u prvom poluvremenu ka pobjedi usmjerio kapetan Kane (19, 35-11m), na 3-0 povisio je Son (62), da bi Worrall (81) tek ublažio poraz gostiju. Mogao je Nottingham i do drugog gola, ali je posljednjoj minuti sudačke nadoknade Ayew nije iskoristio kazneni udarac.

REUTERS/David Klein

Četvrti Tottenham sada ima 48 bodova, jedan manje od trećeg Manchester Uniteda, ali i šest više od petog Liverpoola koji je ranije u subotu izgubio od Bournemoutha 1:0. Nottingham Forest je 14. sa 26 bodova.

Everton je savladao Brentford golom McNeila, a Asmir Begović presjedio je na klupi Karamela.

REUTERS/Russell Cheyne

Leed i Brighton odigrali su sjajan meč 2:2 na Ellan Roadu. Mc Allister je doveo goste u vodstvo, a do kraja prvog dijela izjednačio je Bamford. Autogol Harrisona donio je novo vodstvo Brightonu, a isti igrač se iskupio golom u finišu za konačnu podjelu bodova.

Action Images via Reuters/Craig Brough

U toku je duel Crystal Palacea i Manchester Cityja, a Liverpool je danas ranije izgubio od Bournemoutha sa 1:0.

Na čelu je Arsenal sa 63 boda, pet manje ima drugi Manchester City.