City 6/6: Rodri pocrvenio, ali Foden i Haaland završili posao

Nogomet 23. sep 202318:23 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

U udarnom terminu Premijer lige od 16 sati odigrane su tri utakmice šestog kola, u centru pažnje bio je duel nas Etihadu između Manchester Citya i Nottingham Foresta.

Prvak Evrope je nakon uspješnog starta u Ligi prvaka i pobjede nad Crvenom zvezdom (3:1), nastavio niz pobjeda i u Premijer ligi.

U najavi meča Pep Gvardiola je rekao da će Građani igrati protiv tima koji je u jednom važnom segmentu bolji od njim, naime Šumari su krajem sedamdesetih i početkom osamdesetih dve godine zaredom osvajao titulu prvaka Evrope (1979, 1980), dok se Manchester City tek prošle sezone prvi put popeo na krov Evrope.

Međutim, duel sadašnjeg i nekadašnjeg prvaka Starog kontinenta nije donio rezultatsku neizvesnost, jedino veliku borbu, u pojedinim trenucima i preoštru. Gvardiolini izabranici savladali su Nottingham Forest – 2:0.

City je poveo već u sedmom minutu, školsku akciju započeo je Rodri, dugom loptom pronašao Kylea Walkera, koje je vratio do Phila Fodena, uslijedio je snažan i precizan udarac iz prve – golman Matthew Turner nije mogao ništa – 1:0.

U 14. minutu već je bilo 2:0, ponovo je Foden učestvovao u akciji, proigrao je na lijevom krilu Matheusa Nunesa, uslijedio je odličan centaršut i neodbranjiv udarac glavom Erlinga Haalanda. Njegov već osmi pogodak u Premijer ligi ove sezone.

Na samom početku drugog poluvremena Rodri je dobio direktan crveni karton (uhvatio za vrat Gibbsa-Whitea), gosti iz Nottingema su pokušali da zaprijete Građanima, ali je to bilo nedovoljno za nešto više osim časnog poraza.

City je nastavio sa maksimalnim učinkom, šest utakmica i isto toliko pobjeda za ubjedljivo prvo mjesto na tabeli sa 18 bodova, pet više od najbližih pratilaca.

U preostale dvije utakmice igrane od 16 sati podjela bodova. U Londonu između Crystala Palacea i Fulhama i u Lutonu između domaćina i Vukova – 1:1. To je prvi bod za Luton u historiji Premijer lige.

Gosti iz Wolverhamptona meč su završili sa igračem manje. Crveni karton u 39. minutu naivno je dobio Bellegard.

Rezultati šestog kola: Mančester City – Nottingem Forest 2:0 (Foden 7, Haaland 14), Crystal Palace – Fulham 0:0Luton Town – Wolverhampton 1:1 (Morris 65 – Neto 50).