Dva gola, crveni karton i prvi bod za Burnley u novoj sezoni

Nogomet 18. sep 202322:42 0 komentara
REUTERS/Carl Recine

U posljednjoj utakmici 5. kola engleske Premier lige Nottingham Forest je na svom terenu dočekao Burnley, a meč je završen bez pobjednika rezultatom 1:1.

Prvo poluvrijeme donijelo je sporiji tempo utakmice. Dvije sjajne prilike viđene su na obje strane. Prvo je zaprijetio fudbaler domaćih, Hudson-Oodi koji je pucao sa distance, ali golman Trafford je fantastično odbranio šut.

Nakon toga Burnley ima više od igre. Amoduni je pokušao sa ruba kaznenog prostora i pucao u donji ugao. Međutim, golman Turner dobro reaguje. U finišu prvog dijela gosti stižu u vodstvo. Amdouni je sjajno zatresao mrežu za vodstvo Burnleya.

Action Images via Reuters/Andrew Boyers

U drugom dijelu veliki pritisak domaće ekipe.

Dobra igra Foresta krunisana je u 62. minuti. Awonyi je ubacio sa desne strane, centaršut je sačekao Hudson-Odoi i silovitim udarcem poravnao rezultat.

Burnley u 79. minuti stiže ponovo u vodstvo. Berge je probio po desnom boku, ušao u kazneni prostor, dodao do Fostera koji nije imao težak zadatak i pogodio je praznu mrežu domaćih. No, glavni sudija meča Robert Jones je uz pomoć VAR tehnologije pokazao da gol neće biti priznat jer je u začetku akcije fudbaler Burnleya igrao rukom.

Do kraja je viđeno vrlo malo dešavanja, a Burnley je u 94. minuti ostao sa igračem manje budući da je Foster isključen iz igre zbog udaranja protivnika.

Nottingham je sa ovim bodom stigao do 8. pozicije sa sedam osvojenih bodova dok je Burnley ostao na pretposljednjem mjestu sa samo jednim osvojenim bodom.